Na Slovensku znovu plníme závery zjazdu

Bratislava, 24. september 2018 – Situácia na železniciach a v celom rezorte dopravy, ktorá sa naplno prejavila minulý týždeň, dáva za pravdu Róbertovi Ficovi. Ten nedávno vyhlásil, že „Slovenská verejnosť musí vedieť, a to nie je žiadna demagógia, to je prax, čo znamená, keď vládnu pravičiari a čo znamená, ak má rozhodujúcu moc v štáte sociálna demokracia.“

Sociálna demokracia v podobe Smeru-SD sa nám ukazuje v plnej sile. Zavedenie vlakov zadarmo, schválené na straníckom zjazde Smeru-SD v júni 2014, zabrzdilo akékoľvek investície do obnovy železničnej infraštruktúry a nových vlakových súprav. Dnes máme výsledok. Vlaky sa trhajú, rušne horia, trakčné vedenie padá.

Tu sa ukazuje, že nič nie je zadarmo. Všetci totiž budeme musieť plniť závery zjazdu SMERu tým, že sa cez vysoké dane poskladáme na demagogické rozdávanie súčasnej vlády.

Ak teda  Róbert Fico hovorí o zásadnom rozdiele medzi ľavicou a pravicou, treba s ním súhlasiť. Pravicová vláda by aj v súčasnej konjunktúre šetrila, reformovala, investovala, ale najmä by neprejedala budúcnosť. Pravica by o opatreniach, ktoré majú zásadný vplyv na ekonomiku štátu nerozhodovala na straníckom zjazde.

Vznikajúca strana DOPRAVA preto vyzýva predsedu vlády:

Ak je pravda, že sa dnes Slovensku dobre darí, nech vláda začne konečne plniť svoje základné povinnosti v oblasti zanedbanej dopravnej infraštruktúry a nekorumpuje občanov rozdávaním vecí zadarmo.

 

Ondrej Matej
predseda prípravného výboru vznikajúcej politickej strany DOPRAVA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin