Demokracia musí mať silu vysporiadať sa s extrémistickými ideológiami.

anti nacizmus a anti komunizmus

Bratislava 9.4.2019  – Dnes sa na Najvyššom súde Slovenskej republiky začalo pojednávanie, v ktorom päťčlenný senát správneho kolégia rozhoduje o zrušení strany  ĽSNS. Podnet na zrušenie Kotlebovej strany podal generálny prokurátor Jaromír Čižnár ešte v máji 2017. Je dobré, že takýto proces prebieha a veríme, že jeho výsledkom bude zrušenie tejto extrémistickej politickej strany.

Demokracia musí preukazovať schopnosť poradiť si s prejavmi extrémistickej ideológie a musí sa proti nim  jasne postaviť. A to nielen proti prejavom fašizmu, ale aj proti prejavom komunizmu. Práve na túto ideológiu sa popri zločinoch, ktoré napáchal fašizmus často zabúda.  Komunistické režimy majú na svedomí po celom svete desiatky miliónov mŕtvych. Aj v bývalom Československu bolo v mene komunistickej ideológie množstvo ľudí popravených, mučených, väznených pre politické názory, násilne odvlečených do Ruska, vysťahovaných zo svojich domovov, či vyhodených z práce.

Napriek uvedeným skutočnostiam, ktoré sú všeobecne známe, sa stále stretávame s obhajobou tohto zločineckého režimu. Navyše, symboly komunizmu sú bežne umiestnené alebo vyobrazené v uliciach a na námestiach miest a obcí Slovenska.  Je načase, aby sa Slovensko navždy vysporiadalo so symbolmi jednej aj druhej zločineckej ideológie. Strana DOPRAVA bude iniciovať, aby  Národná rada Slovenskej republiky  prijala zákon, ktorým sa  zakáže  používanie komunistických symbolov a znakov a  prikáže ich odstránenie z viditeľných miest. Sme presvedčení, že táto norma prispeje k zastaveniu šírenia nebezpečnej komunistickej ideológie. Komunizmus aj fašizmus majú totiž jedného spoločného nepriateľa – demokraciu.

Marián Damankoš
podpredseda strany DOPRAVA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin