Spravodlivosť je na strane fašizmu.

Najvyšší súd dnes schválil používanie symbolov zjavne odkazujúcich na fašizmus

Bratislava 29.4.2019 – Rozhodnutie Najvyššieho súdu o nerozpustení strany  Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je veľmi zlou správou pre demokraciu na Slovensku aj  v Európe. Je veľkou škodou, že členovia senátu sa zľakli a nenašli odvahu na zrušenie extrémistickej strany.

Vo výroku Najvyššieho súdu sa konštatuje, že táto strana nie je ohrozením pre demokraciu, čo  je veľký omyl, pretože ĽSNS je jednoznačným  pokračovateľom  prvej Kotlebovej strany, pod názvom  Slovenská pospolitosť – Národná strana, ktorú v roku 2006 súd zrušil.  Je pokračovateľom nielen personálnym ale aj programovým. Marián Kotleba sa po 13 rokoch nezmenil. On aj ĽSNS  vyznáva tú istú nenávistnú filozofiu, akú vyznávala jeho predchádzajúca strana.

Veľmi zlým signálom pre demokraciu je tiež to, že najvyšší súd de facto schvaľuje používanie symbolov zjavne odkazujúcich na fašizmus, čo pridá na sebavedomí nielen Kotlebovi, ale aj všetkým jeho podporovateľom.

Ak by sa v dvadsiatych rokoch minulého storočia našla sila, ktorá by zastavila Hitlera v jeho začiatkoch, nemusel by svet zažiť hrôzy 2. svetovej vojny. Senát najvyššieho súdu mal  dnes jednoznačnú príležitosť zastaviť legálne šírenie fašistickej ideológie na Slovensku. Naopak, najviac posilnený z celej kauzy vychádza Marián Kotleba.

Ondrej Matej, predseda strany DOPRAVA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin