Putinovi vyhovujú extrémisti na Slovensku, či prípadný rozpad Európskej únie

Dátum: 4.12.19

Miesto: Bratislava

Zahraničná politika

Ondrej Matej

Putinovci dostali od ruského prezidenta predčasný vianočný darček. Do médií Putin pustil takmer dezinformáciu o tom, že sa krajiny východnej Európy odtrhnú od EÚ. Je tento Putinov sen proroctvom alebo len zúfalým výkrikom do tmy?

Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom prejave na ekonomickom fóre Russia calling!, na ktorom sa každoročne schádzajú podnikatelia a investori, povedal, že „niekedy na prelome roku 2028 dosiahnu niektoré krajiny východnej Európy takú úroveň hospodárskeho rozvoja, pri ktorej už nebudú príjemcami grantov a rôznych druhov podpory z európskeho rozpočtu, ale budú musieť platiť rovnako ako Spojené kráľovstvo“.

V tejto súvislosti taktiež spomenul, že si podľa jeho vlastných slov nie je istý, či to v dôsledku nespôsobí vystúpenie týchto krajín z Európskej únie.

Áno, ak sa teda nestane nič, čo by ohrozilo rast a prosperitu Európskej únie a ekonomík členských štátov, eventuálne sa aj Slovensko stane krajinou, ktorá prestane byť čistým príjemcom eurofondov a bude musieť pomáhať novým členom Únie, ktorí za nami budú zaostávať.

Sú však jeho podprahové „proroctvá“ založené na pravde? Alebo je to len ďalší kúsok mozaiky proruskej propagandy, ktorú s radosťou prekrúcajú nielen niektoré „alternatívne“ médiá, na ktorú sa chytili aj médiá hlavného prúdu?

Zatiaľ čo sa desiatky diskutérov na sociálnych sieťach hádajú so zarytými, protirusky naladenými zapálencami skoro do krvi o tom, či má „Baťuška“ (ako vždy) jedinú pravdu, Putin si len mydlí ruky a spriada ďalšie plány na to, ako ďalej pomaly, ale isto rozdeliť Európu a Európsku úniu ako takú na (aspoň) dva tábory.

Putinovi vyhovuje Brexit, rozpad EÚ, jednoducho čokoľvek, čo by umožnilo rozvrat v demokratických krajinách Európy.

Práve preto nemá problém tolerovať Kotlebovcov, ktorí doteraz apelujú niektorými svojimi členmi-radikálmi k ideológii, ktorá v mnohých prvkoch viac než pripomína totalitné prvky z minulého storočia.

O tom, že našiel spojenca aj u druhého najvyššie postaveného ústavného činiteľa – kpt. Andreja Danka – už vie celé Slovensko. Jeho hlboké úklony Putinovi, pravidelné cesty za jeho „osobným priateľom“ Volodinom sú už kultovou záležitosťou, a čerešničkou na torte sa stala jeho letná výprava do Tatarstanu, kde údajne vybavil podnikateľské príležitosti pre slovenské firmy.

Demagogické, urážlivé a hanlivé statusy poslanca za Smer Ľuboša Blahu sú dokonca už aj knižne vydané. Jeho obhajovanie totalitných režimov a prekrúcanie faktov niekedy až hraničia na hrane zákona, nehovoriac o tom, že je to predseda Výboru NR SR pre Európske záležitosti. To je akoby ste dali Miloša Jakeša do Výboru Európskeho parlamentu pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci – jednoducho nonsens.

Pre Slovensko musí byť prioritou, aby sme týchto pomýlencov a fanatických boľševikov konečne zastavili a napravili to, čo tu za posledné roky nastvárali. A veru, je ich teda neúrekom.

Ďalšie info vo videu na https://www.youtube.com/watch?v=jcynsnvV6Y4

Ondrej Matej
predseda strany Hlas pravice

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin