Hlas pravice sa k Matovičovej výzve nepridá

K výzve Igora Matoviča, aby sa ostatné politické strany pridali k jeho internetovému hlasovaniu o vládnom programe, sa strana Hlas pravice v žiadnom prípade nepridá.

Predseda OĽaNO tvrdí, že len takýmto hlasovaním sa podarí potlačiť rast nesystémových strán. Keby to nebolo do plaču, tak by to bolo smiešne. Politik, ktorý je prototypom antisystému, ide proti nemu bojovať. Na sobotnej tlačovke, z ktorej „sme mali onemieť“, predviedol vrchol populizmu, a tým sa definitívne zaradil medzi politikov ako sú Fico, Kotleba a Kollár. Jasne ukázal, že sa nechce podieľať na vláde, ktorá by mala byť alternatívou tej súčasnej.

Pýtam sa: Je to náhoda? Igor Matovič sa už raz podieľal na predčasnom ukončení demokratickej vlády. Tentokrát robí všetko preto, aby ani nevznikla.

Igor Matovič týmto nezmyselným návrhom ponúka ľuďom predstavu, že je možné o všetkom hlasovať v referende a nepotrebujeme parlament. Pritom sám dobre vie, že to nie je možné.  Veríme, že žiaden politik, ktorý si ctí demokraciu, na túto jeho hru nenaletí.

Matovič, okrem populistického rozdávania peňazí zo štátneho rozpočtu, neponúka žiadne riešenie. Otázky, ktoré ponúkol verejnosti, sú vo veľkej miere len pomenovaním problémov.

Strana Hlas pravice ponúka, na rozdiel od populistov, ktorí o problémoch len hovoria, vo svojom volebnom programe konkrétne riešenia. Nájdete ich na https://hlas-pravice.sk/volebny-program/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin