DAJME VLÁDE EŠTE 100 DNÍ, ALE UŽ ANI O DEŇ VIAC

Bratislava 26.6.2020 – V pondelok 29.6. bude 100 dní od nástupu vlády na čele s Igorom Matovičom. Je treba povedať, že táto vláda nastúpila vo veľmi neštandardnom období a namiesto toho, aby mali noví ministri čas na normálnu prácu vo svojich rezortoch, museli riešiť pandémiu a jej následky. Preto je ťažko hodnotiť kroky tejto vlády po 100 dňoch jej vládnutia.  Navrhujeme teda, dajme vláde na zásadnejšie hodnotenie ďalších 100 dní. Malo by to však byť obdobie, keď sa Igor Matovič a jeho ministri budú v tejto pre Slovensko najväčšej hospodárskej kríze správať ako dobrí správcovia, hospodári, ale najmä krízoví manažéri. To znamená okamžite:

– Začať šetriť, predovšetkým plošne znížiť o 10 % platy v celej verejnej správe, vrátane poslancov, ministrov,  sudcov, prokurátorov, v štátnych inštitúciách a štátnych podnikoch.

– Predstaviť plán reforiem: verejnej správy, daňovej a odvodovej reformy, školstva, zdravotníctva, justície a prokuratúry, vrátane časového harmonogramu a spôsobu ich uskutočnenia. To je totiž podmienkou,  aby mohlo Slovensko čerpať dotáciu 8 mld. Eur + pôžičku 5 mld. Eur z Európskych zdrojov od roku 2021 do roku 2027. To môže byť začiatok rastu ekonomiky a ľuďom sa vráti práca, o ktorú prišli a mzdy sa vrátia na pôvodnú úroveň.

Ondrej Matej

Predseda strany Hlas pravice

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin