Hlas pravice pod vedením Mgr. Veroniky Gajdošovej Ladňákovej zostane stranou pravicovou a konzervatívnou.

Martin 22 .januára 2022 – V sobotu  22.01.2022, sa uskutočnil v Martine šiesty kongres politickej strany Hlas Pravice.

Na kongrese bola zvolená nová predsedníčka strany Mgr. Veronika Gajdošová Ladňáková (31), povolaním špecialistka životného prostredia a zároveň členka troch občianskych združení na pomoc prírode a regiónu. Vo funkcií nahradila PhDr. Mariána Damankoša, PhD. (42).

Za podpredsedov strany boli zvolení Ing. Eduard Vokál (62) (bývalý dlhoročný primátor mesta Lipany a poslanec VÚC Prešov) a Bc. Róbert Gajdoš (26) ( najmladší poslanec MSZ Martin).

Príhovor predsedníčky:

„Tak, ako už mnohokrát, naša krajina stojí aj dnes na rázcestí, na ktorom sa bude rozhodovať o ďalšom osude Slovenska. 

V posledných parlamentných voľbách sa k moci dostala vláda amatérov a chaosu pod vedením Igora Matoviča. Ľudia si pod vplyvom pandémie viac ako kedykoľvek predtým uvedomujú, že politika výrazne zasahuje do ich každodenného života. Slováci sa po posledných voľbách poučili a dnes vedia, že ten kto kričí najhlasnejšie obvykle predstavuje tú správnu voľbu. 

Verím, že naša strana, my, sme ešte nepovedali posledné slovo a po úspešných komunálnych  a župných voľbách v roku 2022 nás budú čakať úspešné voľby do Európskeho parlamentu a podarí sa nám získať aj potrebných 5 % hlasov, aby sme sa dostali do NRSR.

V parlamentných voľbách v roku 2024 sa preto bude rozhodovať medzi úpadkom a stagnáciou a medzi prosperitou a skutočnými hodnotami. Bude sa rozhodovať medzi nimi a NAMI!

Žijeme v časoch, kedy ľudia spochybňujú autority, spochybňujú  vedcov, odborníkov, ale najmä spochybňujú politikov na všetkých úrovniach.  Slovo politik je v dnešnej dobe nadávka. Politika je niečo špinavé, nekalé a zlé.

Aké je teda riešenie?

Riešením sú aktivisti.

Sama som členkou troch občianskych združení na pomoc prírode a regiónu. V týchto združeniach pôsobia desiatky mladých ľudí, dobrovoľníkov a aktivistov, ktorí vo  svojom voľnom čase pracujú niekedy aj viac hodín, ako zvolený  politický funkcionár.

Títo aktivisti majú veľa  síl a energie, chýba im však politický úsudok a skúsenosti.

Áno, chceme zmeniť svet k lepšiemu, ale nemyslíme si, že zmeny pohlavia žien na mužov a mužov na ženy, či partnerstvá homosexuálov sú zrovna témou dňa. Slovensko má oveľa vážnejšie problémy!

Preto naša politická strana pod mojím vedením zostane stranou PRAVICOVOU a KONZERVATÍVNOU.

Verím, že jedine spojenie ľudí, ktorí už v politike a v živote niečo dokázali, spolu s aktivistami a dobrovoľníkmi, ktorí stále veria na zázraky, nám dokáže priniesť úspech vo voľbách a čo je ešte dôležitejšie aj úspech PO voľbách.

Naším najbližším cieľom sú úspešné komunálne a župné voľby v roku 2022. Do komunálnych volieb musíme postaviť čo najväčšie množstvo kvalitných kandidátov.“

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin