Strana Hlas pravice vznikla ako reakcia na aktuálnu situáciu na Slovensku, kde sa politici predháňajú v populizme a hlavným spôsobom boja o voliča sa stalo jeho kupovanie formou sociálnych balíčkov. Štát občanom berie čoraz viac vo forme rôznych daní, poplatkov a odvodov. A to len preto, aby mohol financovať rôzne plošné a preto neefektívne a nespravodlivé sociálne programy. To všetko v situácii, kedy nie je dokončená diaľnica do Košíc, nefunguje zdravotníctvo, o reforme školstva sa iba hovorí a domôcť sa svojho práva na súde trvá roky. 

Rozvoj podnikania sa zas nesie v duchu netransparentného prideľovania rôznych dotácií, stimulov a individuálnych výhod, ktoré iba deformujú trh. Administratívna záťaž podnikateľov a miera regulácie pritom kontinuálne rastie. 

Sme presvedčení, že tento vývoj je dlhodobo neudržateľný, keďže vedie k prejedaniu si vlastnej budúcnosti.

Hlas pravice chce tento chorý stav zmeniť. Potrebujeme návrat k reformám a budovaniu funkčného štátu pre aktívnych občanov, ktorí tvoria hodnoty.  Chceme presadiť zníženie miery prerozdeľovania. Sú to práve bežní ľudia a podnikatelia, ktorí lepšie vedia, na čo chcú minúť vlastné peniaze. Nepotrebujú politikov na to, aby míňali za nich. Chceme preto štíhlejší štát, nižšie dane, odvody, viac slobody a zodpovednosti pre občanov a podnikateľov.

Veríme, že dokážeme byť skutočnou alternatívou pre voličov hľadajúcich pravicovú a zároveň proeurópsku stranu, ktorá si ich priazeň nebude kupovať sociálnymi balíčkami, ale ponúkne im skutočné reformy a riešenia.